אין זה נעים, אך בסופו של דבר נאלץ להתמודד עם כך – סתימות יחלו לצוץ אצלנו בצנרת האינסטלציה של הבית. היינו מעדיפים להימנע מכך אך אין מכך מנוס, סתימות נוצרות עם הזמן והן דורשות את הטיפול הטוב ביותר שנוכל לספק כמה שיותר מהר. ידוע כי במקרה של פתיחת סתימות בכיורים, שירותים או מקלחות – הפעולה נעשית בידי אינסטלטור מקצועי אשר ידע בדיוק איך לתפעל את הסתימות ולפתור אותן במהירות. אך מה עושים כאשר מדובר בפתיחת סתימה בביוב?
 
הו, אז המצב הרבה יותר מסובך. אינסטלטור פרטי ועצמאי לא יוכל לבצע את הפעולות הללו באופן ידני כיוון שפתיחת סתימה בביוב דורשת לחץ פיזי עצום שאף אדם לא יכול לתת, חזק ומקצועי ככל שיהיה. לשם כך ישנו מכשור יוקרתי ביותר המאפשר לבצע פתיחת סתימה בביוב תוך דקות ספורות והופ, שכחנו שבכלל הייתה סתימה בביוב.
 
חשוב להדגיש את הנקודות הראשונות שנכתבו כאן כיוון שאם נתקל בצורך בפתיחת סתימה בביוב, הטבע וההיגיון שלנו יובילו אותנו לפנות לאינסטלטור. אותו אינסטלטור יסביר לנו כי הוא אינו יכול לספק את השירות ויפנה אותנו לחברת אינסטלציה אשר יכולה לספק אותו. לכאורה, לא נורא, הרי קיבלנו אפילו הדרכה והפנייה לחברה שבה נוכל לקבל את השירות – אלא שהאינסטלטור יגבה ממנו תשלום על הפעולות הללו וכך יצא שנבזבז סתם עוד כסף יקר על העניין. פתיחת סתימה בביוב מחייבת אותנו לפנות ישירות לחברת אינסטלציה גדולה ועדיף כמה שיותר מוכרת. רק חברות גדולות המעסיקות באופן קבוע מאות עובדים יכולות להרשות לעצמן להחזיק את המכשור המתאים.
 
וכעת נוכל להתמקד במכשור עצמו – במה בעצם מדובר? מה הדבר שמבצע פתיחת סתימות בביוב?
זהו כלי רכב מיוחד וגדול הקרוי בלשון עם "ביובית", אותו כלי רכב הינו דמוי משאית אשר על גבה, בדומה לאחת הנושאת מיכל מלט – ישנו מיכל גדול מאוד ריק הפנוי להכיל 20 קוב של טינופת.
על-מנת שהשאיבה תתבצע לתוך המיכל, הוא מחובר למשאבה גדולה וחזקה המסוגלת לשאוב עד 20,000 ליטרים בדקה – המשאבה מתחברת לפתח הביוב ובאמצעות לחצים אדירים של מים ואוויר שואבת לתוך המיכל את כל הפסולת והליכלוך ומנקה לחלוטין את כל השומן הדביק שהצטבר בו בסיוע המים והלחצים שלהם. לאחר סיום עבודתם, ידרשו צוות הביובית המבצע את פעולות השאיבה על-מנת לסייע בפתיחת הסתימה בביוב – לנקות את כל האזור באופן יסודי ולהשאירו מצוחצח.
 

 טום טום  |  460 צפיות  |  Nov 24, 2013
 

מחבר

טום

שלח אימייל

פעילות מחבר
מדיה: 10

מדיה אקראית

חשמלאי לבית

כאשר מדובר בהזמנת חשמלאי, בתחום בו ניסיון ומקצועיות הם נושאים של חיים ומוות אין מקום לטעויות, לכן הכנו עבורכם מדריך קצר כיצד לבחור חשמלאי מקצועי.

חשמלאים

זכוכית 101: קצת רקע

אתם לא צריכים להיות זגגים כדי להבין בזכוכית - ובמאמר הזה נעזור לכם לעשות את הצעד הראשון. נסביר מהי זכוכית, מהם סוגי הזכוכית השונים, כיצד מייצרים...

זגגים

פתיחת סתימה בביוב

אין זה נעים, אך בסופו של דבר נאלץ להתמודד עם כך – סתימות יחלו לצוץ אצלנו בצנרת האינסטלציה של הבית. היינו מעדיפים להימנע מכך אך אין מכך מנוס, סתימות...

פתיחת סתימות

מהי רטיבות בתקרה וכיצד מתמודדים עמה?

כמעט כל אחד מאיתנו נתקל, או אולי ייתקל גם בעתיד, ברטיבות בתקרה. נכון, מדובר במראה שאיננו אסתטי במיוחד, אולם מעבר לכך, מדובר בבעיה העשויה להוות סכנה...

איתור נזילות מים