מהי רטיבות בתקרה וכיצד מתמודדים עמה?

הרטיבות בתקרה, הזהה לזו שגם בקירות עצמם או אפילו ברצפות, נוצרת כתוצאה מהצטברות של נוזלים במקום אחד. ניתן לזהותה בקלות בשל כתם המים הגדול שהיא יוצרת, ובמיוחד בשלביה המתקדמים. במקרים מסוימים נלווים לכך גם קילופים בתקרה ואפילו טפטופי מים ישירות ממנה. לא תמיד המקום עצמו, שבו מופיע כתם המים, הינו נקודת הרטיבות המרכזית. לעיתים מדובר במקור אחר, שיש לזהותו באמצעים מתקדמים יותר, ובעיקר בהיותו נסתר או עמוק במיוחד.
 
הסיבות להווצרות רטיבות בתקרה יכולות להיות שונות. הסיבה העיקרית לרטיבות הינה איטום לקוי, המוביל לחדירתם של מים ממקור חיצוני או מקור פנימי. איטום לקוי של גג המבנה או החדרים השונים בו יכול להוביל לרטיבות. במקרים מסוימים רטיבות בתקרה מעידה על פיצוץ בצנרת הפנימית, הגורמת לחלחול המים אל חלקים שונים של המבנה.
 
שיטות הטיפול השונות בבעיות הרטיבות בתקרה
 
הרטיבות בתקרה עשויה לגרום לנזקים חמורים. סדקים וקילופים בתקרה נחשבים לנזקים הקלים שבהם, אולם עובש ופגיעה חמורה במבנה עצמו, לצד נזקים בריאותיים, עשויים גם הם להופיע ובעיקר כשמדובר ברטיבות שלא טופלה כראוי. פעמים רבות מקורה של הרטיבות איננו מזוהה בקלות ומצריך שימוש באמצעים מיוחדים על מנת לטפל ברטיבות באופן המקצועי והטוב ביותר. הטכנולוגיה המתקדמת, הבאה לידי ביטוי גם בתחום זה, מאפשרת לזהות את מקור הרטיבות באמצעים משוכללים במיוחד. המצלמה התרמית, שהפכה לכלי עבודה של בעלי מקצוע רבים בתחום זה, יכולה לאתר את מקור הרטיבות על ידי יצירת תמונה של צבעים: צבעים קרים, כמו כחול, סגול וגם ירוק, מעידים על רטיבות או מים במקום עצמו, המצריך טיפול מיידי.
 
לאחר שאותר מקור הרטיבות, מגיע שלב הטיפול עצמו. כדי לטפל ברטיבות שנוצרה בתקרה חשוב לבצע איטום מחודש. במידה ומדובר בגג עצמו, איטומו על ידי בעלי מקצוע המתמחים בתחום יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר. לעיתים יש צורך בשכבת בטון נוספת או שימוש בחומרי איטום מיוחדים כדי להעניק את האיטום המקסימלי למקום. את התקרה, שעליה הופיעו סימני הרטיבות, יש לשפשף באמצעות נייר זכוכית ולצבוע בשנית. עתה הטיפול הושלם ובתקווה שהרטיבות לא תחזור על עצמה.

 טום טום  |  545 צפיות  |  Nov 24, 2013
 

מחבר

טום

שלח אימייל

פעילות מחבר
מדיה: 10

מדיה אקראית

בניית ממד

אם אתם מתגוררים במדינת ישראל סביר להניח שיצא לכם לשמוע פעם או פעמיים על מספר רעידות האדמה שפקדו את ארצנו בשבועות האחרונים. אז נכון, לאיש לא נגרם...

בניה ושיפוצים

חשמלאי לבית

כאשר מדובר בהזמנת חשמלאי, בתחום בו ניסיון ומקצועיות הם נושאים של חיים ומוות אין מקום לטעויות, לכן הכנו עבורכם מדריך קצר כיצד לבחור חשמלאי מקצועי.

חשמלאים

התקנת צמיגים

fnkfnyuuuuuuuuuifnkfnyuuuuuuuuuifnkfnyuuuuuuuuuifnkfnyuuuuuuuuuifnkfnyuuuuuuuuuifnkfnyuuuuuuuuuifnkfnyuuuuuuuuui

אופטיקה

צמיגים אשר לא יתוקנו

צמיגים אשר לא יתוקנו • הימצאות סדקים ישנים ועמוקים החודרים לרבדים • נזק בעקב: מיתרי עקב חשופים, או נזקים הקרובים לעקב • הפרדה או בליטות בדופן...

התקנות